LEADER meetme teavitamisnõuded 2023–2027
LEADER meetme toetuse saaja peab teavitama avalikkust, et projekt või tegevus viiakse ellu Euroopa Liidu toetuse abil Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi (EAFRD) vahenditest.
Teavitamiseks tuleb nõuetekohaselt tähistada projekti elluviimise koht ning kasutada Euroopa Liidu ja LEADER meetme viiteid projektiga seotud teabematerjalidel, veebilehel ja sotsiaalmeedias.
Kui toetuse saajal on ametlik veebileht või sotsiaalmeediakanal ning seal kajastatakse projekti tegevusi või projekti kohta avaldatakse infot, tuleb lisada viide saadud LEADER toetusele. Näiteks võib kasutada lauset:
„Projekti on kaasrahastanud Euroopa Liit.“
A3 plakati kasutamise kohustus
Kui projekti toetuse summa ületab 10 000 eurot, tuleb projekti elluviimise asukohta paigaldada vähemalt üks avalikkusele nähtav A3 teavitusplakat.
Plakat peab kindlasti sisaldama Euroopa Liidu embleemi, viidet Euroopa Liidu toetusele ja projekti nimetust või lühikirjeldust. Väga soovitatav on kasutada ka LEADER viidet ja MTÜ Järva Arengu Partnerid logo.
Kui toetuse summa jääb alla 10 000 euro, ei ole A3 plakat kohustuslik, kuid toetuse kasutamisest tuleb siiski avalikkust teavitada veebis, sotsiaalmeedias või muudes projektiga seotud materjalides.
Millal teavitamisnõudeid täita?
Teavitamisnõudeid tuleb järgida alates hetkest, kui alustatakse projekti tegevustega või paigaldatakse toetatavad seadmed ja investeeringud, ka juhul, kui PRIA lõplik toetuse määramise otsus ei ole veel tehtud.