Kesk-Eesti toodete laat „Maa maitsed ja meeled“ on selleks korraks lõppenud! Sündmus tõi T1 kaubanduskeskusesse kokku hulgaliselt külastajaid.

Sündmus ei piirdunud vaid ühe päevaga, sellele eelnes raadiomäng Retro FM-is ja Super Raadios, kus loositi välja Kesk-Eesti toodetest kinkekorve, tuues meie piirkonna maitsed juba varakult inimesteni üle Eesti.

Tagasiside nii osalejatelt kui külastajatelt oli väga positiivne. Hinnati nii head asukohta, mitmekesist valikut kui ka võimalust kohtuda ostjatega silmast silma. Järva Arengu Partnerite piirkonnast oli oma kaupa ja teenuseid pakkumas 10 ettevõtjat. Järva-, Rapla- ja Jõgevamaa kohta kokku 40 ettevõtjat.

„Seekord on T1 keskuses inimesi rohkem kui varem, kui olen siin oma kaubaga laadal käinud,“ ütles meetootja Handreas Hallimäe, OÜ Mäe Mesi. „Järelikult reklaam töötas!“

„Inimesed olid meie toodangust väga huvitatud,“ sõnas Ervita Marjakasvatuse OÜ perenaine Helen Mitrofanski. „Paljud olid üllatunud, kui magusad külmkuivatatud mustikad on, aga tõesti, suhkrut me pole lisanud.“

Kilplaste teemapargi lett pakkus külastajatele nii rõõmu kui ka äratundmist. „Kilplaste teema vajab juurderääkimist – paljud noored ei tea kilplaste lugusid,“ rääkis Helena Siiroja. „Mul on kilplastest mustmiljon lugu ning lõbusad suveniirid tõstavad alati tuju.“ Helena astus päeva jooksul ka lavale, et kilplaste lugusid tutvustada.

Alt-Kirjapi talu perenaine Silja Vagula oli samuti rahul: „Kaup läks hästi müügiks. Osad hoidised said otsa ja huvitav, et hästi osteti ka mustsõstramoosi, kuigi see on pigem talvemoos. Olen laadaga rahul.“

Källomäe talu peremees Margus Olesk muheles: „Lauaalune kaubaladu tühjenes hoolega.“

Tammsaare-Lõuna talu lett jäi küll veidi tahapoole, kuid sellest hoolimata läks müük hästi. „Järgmine kord vaatame laudade paigutusele juba teadlikuma pilguga otsa. Aga kaupa ikka osteti ja suvehooaeg ning Tammsaare muuseumi külastusaeg on algamas, nii et midagi seisma ei jää,“ ütles Toomas Vaaderpall. „Tulge ikka Vargamäele, Tammsaare mail suvel kaupa ostma!“

Tenno Matkad MTÜ esindaja Andreas Sapas tõi välja hea asukoha: „Koht oli samuti hea, kohe T1 peasissepääsu juures.“ Nad kutsusid külastajaid ka lähemalt tutvuma: „Rääkisime matkamisest, jagasime kogemusi ning tutvustasime, mida põnevat Tenno Matkad pakuvad.“

Päinurme Linnupargi OÜ-s oli Antonina Pihl enne laata teinud eeltööd püsiklientide seas ning inimesed tulid juba kindla sooviga kindlat kaupa ostma. Käsitööseepide valik oli suur.

Maiu Mäe Ma ja Ka Mäe OÜ-st pakkus maitsmiseks oma valmistatud käsitöö-ürditeesid ning juurde sai maitsta käsitööleiba. Puutumataloodus.ee maitsvaid marja- ja ürditeesid saab osta ka nende e-poest.

Võrratu Kaalepi käsitöö köitis paljude pilke ja meeli, eriti kaunid ja mitmevärvilised Haapsalu sallid. Soojad käpikud enam kaubaks ei läinud, kuid kaunid käsitööehted küll.

Sündmusele lisas erilise meeleolu ka mitmekesine kultuuriprogramm, mille korraldas seekord Lõuna-Järvamaa Koostöökogu. Laval astusid üles Türi valla noored muusikud eesotsas ansambliga Raju Teele, tuues päeva energiat ja rõõmu.

Muusika ja melu lõid laadale mõnusa atmosfääri ning sidusid kogu päeva tervikuks, pakkudes külastajatele lisaks ostuelamusele ka elamusi ja emotsioone.

„See sündmus näitab, et koostöös peitub suur jõud. Kui viime oma piirkonna lood ja maitsed ühiselt linnaruumi, siis jõuame ka uute inimesteni,“ märkis Järva Arengu Partnerite juhatuse esimees Silva Anspal. „Kohtume taas 10. oktoobril, siis on meil taas põhjust Kesk-Eesti parimad maitsed ja tegijad Tallinnasse tuua.“

„Maa maitsed ja meeled“ sündmuse korraldavad neli LEADER-tegevusrühma: Lõuna-Järvamaa koostöökogu, Jõgevamaa Koostöökoda, Raplamaa Partnerluskogu MTÜ, Järva Arengu Partnerid. Koostööprojekti „Kestlik Kesk-Eesti“ kaasrahastab Euroopa Liit.