Järvamaa 2022 Toidupiirkond

14.mail 2022 sai Järva maakonnast Eesti Toidupiirkond 2022.
Jäägri villas Albus kuulutati pidulikult välja Järvamaa maitsete aasta. Uue algatusena plaanitakse korraldada põnevate piimakokteilide ehk pokteilide retseptide väljamõtlemise ja valmistamise laiahaardeline kampaania.
Maaeluminister Urmas Kruuse sõnas avamisel, et piim on kahtlemata Järvamaa valge kuld, mille kaudu piirkonda laiemale avalikkusele tutvustada: „Jääme põnevusega ootama uusi piimast alguse saavaid ja piimaga seotuid maitseid, eriti pokteile.“ Toidupiirkonna tiitliga koos rändab mööda Eestit ka selle sümbol – kahvel. „Hoidke seda uhkusega! Edukat koostööd maitsete aasta läbiviimisel!“ lisas minister Kruuse.
Tõelise meistriteose, Eesti toidu logo graveeringu arbuusi peale, tegi ukrainlanna Ira Borisenko-Krohmalyuk.
Peale Kohvik-Resto AJATU, Emmeliine Toidutuba, Jäägri Villa, Põhjaka mõis, Jõeääre talu ja Kalamatsi Meierei poolt pakutud erinevate maitsete proovimist oli osalejatel võimalus tutvuda Tammsaare muuseumis Vargamäel aastanäitusega “Täissöönul pole isu ja nälginul pole toitu”, mis tutvustab Järvamaa toidukultuuri “Tõe ja õiguse” ainetel ning Järvamaa kuulsaima kirjaniku A. H. Tammsaare loomingut läbivat toiduteemat.

Vaata infot Maaeluministeeriumi kodulehelt
Ole kursis Järvamaa 2022 maitsete aasta tegemistega.