Uudised ja teated

2024

Sotsiaalmeetme taotlusvoor on avanemas

Ettevõtjate taotlusvoor on avatud!

Toimus “Pandeemia” õppekäik Tartumaale

ÖÖkohvikud

Rava paisjärv sai omale uhke ujumissilla

Õppereis Tartumaale

Meetme 1.1 ja 1.2 pingeread on selgunud

5*Nature+ õppereis

JAP on leidnud uued töötajad

Muutunud kontaktid

JAP üldkogu 2/2024 13.03.2024 Vao Seltsimajas

Juhatuse koosolek 4/2024

Juhatuse koosolek 3/2024

Energiakogukondade projekti avaseminar Järva vallas

Juhatuse koosolek 2/2024

Uus! Juhendamisteenus PRIAs

MTÜde, külade ja kogukondade arengupäevad

Meetmete 1.1 ja 1.2 taotlusvooru aeg on edasi lükatud

JAP üldkogu võttis vastu 2024 aasta rakenduskava

Algas registreerumine 2024 Talveseminarile

02.10.2023 toimus JAP juhatuse koosolek nr 11

04.09.2023 toimus JAP juhatuse koosolek

14.08.2023 toimus JAP juhatuse koosolek

15-16.07.2023 Avatud talude päevad

Meetme 2.2 pingerea avalikustamine viibib

JAP juhatus suunas meede 2.2 hindamisele

LEADER valdkondlik kohtumine Vao külamajas

Toimus meetme 2.2 infotund

Tööd alustas konsultant Merle Aruoja

MEEDE 2.2 Ettevõtluse arengutoetus

Paide linna külade mõttekoda

MTÜ Järva Arengu Partnerid juhatuse koosolek 09.01.2023

Sotsiaalmeetme taotlusvoor on avanemas

MTÜ Järva Arengu Partnerid avab taotlusvooru kohaliku arengu strateegia meetmest 1.3 ” Sotsaalvaldkonna arendamine piirkonnas”  minitoetuse taotlejatele.
Taotluste esitamine toimub SPOKU e-keskkonnas 1.-20.detsember 2024
https://spoku.leaderliit.eu/, taotlusvormi täitma hakata saab alates 1. detsembrist.
Kõik täiendav ja täpsem info meie veebilehel:

ESF+ – JAP (japnet.ee)

Ettevõtjate taotlusvoor on avatud!

Kontori p – 1

Külakogukondade ja vabaühenduste õppekäik Jõgevamaale

2. novembril 2024 toimub projekti “Arukad külad 2” raames JAPi piirkonna külakogukondade ja vabaühenduste õppekäik Jõgevamaale.

Täpsem info.

Toimus “Pandeemia” õppekäik Tartumaale

JAP projekti „ Pandeemia vältimise ja ennetamise parimad praktikad“ õppekäik Tartumaale 1.-2. oktoobril 2024

Õppekäigu raames oli oluline külastada just neid ettevõtteid Tartumaal, kes said toetust Covid 19 projektimeetmest. Meie eesmärgiks oli teada saada, milliseid tegevusi just selles võtmes ettevõtted tegid. Bussireisil osales 16 inimest, enamus JAPi liikmed.

Kava aitas kokku panna Tartumaa Arendusselts.

Esimesena külastasime Luke mõisa. Nendel oli selles meetmes lausa 2 projekti. Esimese projekti „ Luke mõisa väliüritustele kvaliteetsema ja ohutuma võimaluse loomine“ tulemusena paigaldati välisvalgustus. Meile tutvustati õuevalgusteid, mis said soetatud ja projekteeritud just sellised, et need oleksid mobiilselt juhitavad, mis tähendab, et valgusteid saab mobiiltelefoni abil sisse ja välja lülitada, hoides nii kokku energiakulusid. Kuna pandeemia sundis tegevusi rohkem väljas tegema, siis see aitas kaasa sellele, et ka pimedal ajal oli võimalus Luke mõisa ümbruses jalutada ja sealse pargiga tutvuda ning üritusi korraldada.

Teise projektina, „ Luke mõisa valitsejamaja arendustegevused“, renoveeriti tualettruumid.

Sihtasutus Luke Mõis on asutatud 26.10.2007. aastal. Sihtasutuse asutajaliikmed on 13 eraisikut ja Nõo vald. Sihtasutus Luke Mõis on tekkinud kodanikualgatuse toel. Luke Mõisa arengust hoolivad kodanikud tulid kokku ning otsustasid oma jõud koondada ja asuda appi Luke mõisa taasellu kutsumisele. Luke mõisas saime kuulda seda, kui palju on sihtasutuse loojad, lisaks vabatahtlikule tööle, mõisa oma rahalisi vahendeid panustanud,.  Luke mõisa puhul on oluline ka ära märkida see, et omatulu teenitakse aastas väga korralikult, selleks renditakse ruume, korraldatakse üritusi, toimuvad erinevad ringitegevused, pakutakse toitlustust jms, mis kõik võimaldab rahastada projektide omaosalusi.

Järgmisena ootas meid võimas ja väga tervikliku lahendusega Lange motokeskus. Selle ettevõtte juht Lauri Roosiorg rääkis meile, kuidas pandeemia ajal suured ettevõtted ellu jäid. Lange motokeskus oli just saanud covidi alguseks valmis uue sisemotohalli,

kui pandeemia sundis kõik sulgema. Lange Motokeskus on Põhjamaade suurimaid meelelahutuskeskusi, mis pakub võimalust korraldada sealsetes ruumides üritusi, sõita kartidega nii sise- kui ka välisrajal, võimaluse tegeleda motokrossiga ning tegevusi pakutakse ka lastele.

Päeva viimane peatus oli Jaago talus. Jaago talu on väike, roheline käsitöötalu Tartumaal Kurista külas, kus pakutakse käsitööelamusi- õpitubasid, käsitöölaagreid ja muid loomingulise loomuga sündmusi. Käsitöö kõrval on oluline koht tegevuses jätkusuutlikul aiandusel. Perenaine Inga Talvis tutvustas meile talu ajalugu ja lugu sellest, kuidas väikestest mõtetest sünnivad suured asjad. Käsitöötalu on saanud Leader meetmetest suurt tuge, kokku on projektitoetust saadud lausa 8 korral, mis on aidanud kiirendada tegevuste kasvu. Nüüdseks on taluperenaine täis kohaga

MTÜs tööl ja saab igapäevaselt tegeleda sellega, mis hingelähedane. Hästi oluliseks pidas perenaine ka vabatahtlike panust kogu protsessis, koos korraldatakse talguid erinevate ettevõtmiste tarbeks, koos lammutati, veeti vanad ruumid puhtaks ja õpitoa raames laoti üles uued põhupakkidest seinad ning tehti savikrohvikoolitusi.

Õhtul toimus õppekäigul osalejate kohtumine Tartumaa Arendusseltsi esindajatega: juhatuse aseesimehe Kairi Kella ja konsultant-asjaajaja Heili Petkiniga, kes selle reisi meile organiseeris.

Teisel päeval oli esimeseks külastuskohaks OÜ Alatskivi mõisamaitsed, kus on loodud väike pereettevõte, kus toodetakse käsitööveine, teesid ja teisi toidusuveniire. Projekti rahastusega soetati erinevaid seadmeid, mis võimaldavad inimeste tööd veinitootmisel vähendada ning kiirendada tootmist.

Järgmisena liikusime edasi kohe sealsamas lähedal olevasse Magasiaita. Oma tegevust alustati 2010.aastal ning eelkõige ollakse varustatud kohalike meistrite hinnatud traditsioonilise käsitööga. Koostööpartnerite nimekirjas on üle 140 käsitöömeistri. Magasiait asub ajaloolises Alatskivi mõisakompleksi kuuluvas hoones, mis on Leaderi toel restaureeritud. Projektina saadi toetust „Magasiaida müügisüsteemide innovatsioon“ mis kaasajastas kogu müügiprotsessi.

Tekst ja Fotod

Getter Klaas

ÖÖkohvikud

Rava paisjärv sai omale uhke ujumissilla

𝗦𝘂𝘃𝗶 𝗸𝗲𝘀𝘁𝗮𝗯 𝘃𝗲𝗲𝗹. 𝗥𝗮𝘃𝗮 𝗽𝗮𝗶𝘀𝗷ä𝗿𝘃 𝘀𝗮𝗶 𝗼𝗺𝗮𝗹𝗲 𝘂𝗵𝗸𝗲 𝘂𝗷𝘂𝗺𝗶𝘀𝘀𝗶𝗹𝗹𝗮

28. augusti hommikul võisid varajased ärkajad kohata Rava paisjärves tuukrit. Kõigepealt teostati mõõtmistööd. Tuuker Olari Kontram sukeldus järve, et uurida veealust maailma. Seejärel algasid paigaldustööd. „Eesti järved o

n pigem kehva nähtavusega,“ ütles Kontram. „Pärast esimest sisseminekut selgub, palju on näha.“

Kontram ujus vee all pisut maad edasi ja tuli pinnale ning teatas: “2,8 meetrit on sügavus. Täiesti null nähtavus, 30 cm ja kõik. Paks muda.“ Eesti järved on mudasemad ja seda on ka Rava. Kui tuuker oli oma töö ära teinud, algas silla ehitus. Sild valmis 28. augusti õhtul. Varasemalt on Rava paisjärve rannaalal olemas laste mänguväljak, välikäimla, riietumiskabiin. Nüüd on tehtud järgmine samm ilusama rannaala nimel.

Järva Vallavalitsus sai Leader-meetmest (MTÜ Järva Arengu Partnerid, Meede 1.1 – Investeeringud piirkonna arenguks, kevad 2024) 12 049.51eurot toetust projekti „Rava järve ujumissilla rajamine” elluviimiseks. Läbi viidi hange, mille tulemusena on ujumissilla maksumus 13 388,35 eurot.

Projekti eesmärk on ohutu, ligipääsetav ja mugav Rava järve kasutamine ujujatele, kalastajatele ja puhkajatele. Projekti raames paigaldatakse Rava järvele turvaline moodulitest ujumissild redeli, päästevarustuse posti ja istepinkidega.

Ujumissilla paigaldas Vibur OÜ augustis 2024.

Paadisillad

Fotod ja tekst: Järva valla FB

Õppereis Tartumaale

Registreerimine : SIIN

Täpsem KAVA

Ettevõtjate projektivoor on avatud 07.10.2024 kuni 25.10.2024 kella 15-ni.

MTÜ Järva Arengu Partnerite juhatus lükkas 12.08.2024 seoses uue määruse viibimisega edasi LEADER projektitaotlusvooru ettevõtjatele

Meetmete 2.1 ja 2.2 taotlusvoor on avatud 07.10.2024 kuni 25.10.2024 kella 15-ni.

Täpsema info leiad meetmete kohta: SIIT

Infopäevale registreerimine: SIIN

Kui on konkreetsed küsimused, siis ootame neid ette jap@japnet.ee, et oskaksime neile kohapeal vastata.

Infopäev 27.06.2024 meetme 1.1 ja 1.2 projektitoetuse saajatele

Ootame teid infopäevale Roosna-Allikule 27. juunil kell 13.00.

Räägime läbi, millega pead arvestama projekti elluviimisel ja millised muudatused on määruses tulemas.

Oma tulekust anna teada hiljemalt 25.06.2024 jap@japnet.ee, kui on spetsiifilised küsimused oma projekti kohta, saada need meile eelnevalt tutvumiseks.

5*Nature+ õppereis

14.05.2024 külastasid Järva Arengu Partnerid piirkonda 5 Star Nature projekti koostööpartnerid Eestist, Itaaliast, Hispaaniast ja Austriast. Tutvustasime meie piirkonna ägedaid LEADER projekte ning särasilmseid piirkonna eestvedajaid. Külastasime Autosert Järva-Jaani unikaalset koolituskeskust Orina mõisas, Isevärki spordibaasi, maitsvaid pirukaid pakkus Isevärki pagar ja ronisime veetorni, mida korrastavad Orina Seltsimehed . Külalistel oli võimalus astuda sisse Esna Galeriisse. Põnevust pakkus savi- ja põhutöötuba ning hobuteraapia tutvustus Hobukooli pargis. Imeliselt mõnus ilm oli hea kaasteeline Paide taliteel, mis viis meie laheda seltskonna Hindreku talu Rabamusse.
SA Järvamaa esindajad tutvustasid Järva maakonna ühisturundustegevusi, mida veab eest Kesk-Eesti DMO ning kuidas aitab piirkonna mainekujundusele kaasa Green Destinatoni hõbedane märgis ja millist infot leiab meie piirkonna kohta Visit Järva kodulehelt.
Tule meile külla ☺️ www.visitjarva.ee
KAVAS:

13.05.2024 delegatsioonide saabumine Lääne-Harju piirkonda

14.05.2024 õppesõit Järvamaa piirkonnas

15.05.2024 õppesõit Lääne-Harju piirkonnas

16.05.2024 Jalgrattamatk, saunapäev ja valgusparvematk vmt. Lääne-Harju piirkonnas.

17.05.2024 Loode-Eesti Geopargi konverents strateegia tutvustamiseks ning LHKK liikmete, juhatuse ja delegatsiooni ühine pidu Koplimadisel. 

18.05.2024 delegatsioonide lahkumine Lääne-Harju piirkonnast

JAP on leidnud uued töötajad

MTÜ Järva Arengu Partnerid tegevjuhi ametikohale asub Getter Klaas

Alates 1. maist on MTÜ Järva Arengu Partnerid (JAP) tegevjuht Getter Klaas, kes on olnud mitu koosseisu JAP-i juhatuse liige ning organisatsiooni toimimisest igakülgselt teadlik. Seni täitis Getter Klaas Peetri Kooli direktori kt ametikohustusi.

MTÜ juhatuse esimees Toomas Tammik tundis heameelt, et organisatsioonijärgmine tegevjuht tuleb MTÜ liikmete hulgast, kuna ühingu eesmärgiks on justnimelt kohaliku elu arendamine, tegevuspiirkonna elanike heaolu suurendamine ja elukeskkonna parandamine.  “Getteril on piirkonnast väga hea ülevaade ning kõik vajalikud kogemused ja teadmised, et ühingu tööd kõrgel tasemel juhtida,” ütles Tammik.

MTÜ Järva Arengu Partnerid konsultandi ametikohale asub Terje Kuusmann

Alates 1. maist täidab MTÜ Järva Arengu Partnerid konsultandi ametikohustusi Terje Kuusmann. Tema senine töökogemus annab kindlust, et ühing on saanud endale tugeva konsultandi.

Ühingu esimees Toomas Tammik tunneb rõõmu, et kõik vabad ametikohad on  ühingus tänaseks täidetud ja saame taas sajaprotsendiliselt  keskenduda ühingu arendamisele. Tammik sõnas, et lisaks eelnevale töökogemusele ja teadmistele, mis Terjel on, elab ta ka  MTÜ Järva Arengu Partnerid tegevuspiirkonnas, mis on eelis, et tööülesannetega kenasti hakkama saada ja  olla toeks kohalikele organisatsioonidele.

Muutunud kontaktid

Alates 16.03.2024 on JAP kontaktisik juhatuse esimees Toomas Tammik.

MTÜ Järva Arengu Partnerid vabaühenduste taotlusvooru taotluste vastuvõtt on lõppenud.

Meede 1.1 investeeringu projektideks esitati tähtaegselt 23 taotlust.
Kokku küsitakse toetust 598 870.04 eurot, kokku on jagada meetmes vahendeid 200 000 eurot.

Meede 1.2 kogukonna ühisprojektide projektideks esitati tähtaegselt 4 taotlust.
Kokku küsitakse toetust 46 394.50 eurot, vabu vahendeid jääks alles 33 606 eurot.

Edasine ajakava:

18.03.2024 juhatus
19.03.2024-08.04.2024 kell 15.00 tehniline kontroll
15.04.2024 juhatus (vajadusel üldkogu) suunata hindamisele
16.04.2024-12.05.2024 hindamine
13.05.2024 juhatus (vajadusel üldkogu) kinnitab pingerea

Juhatuse koosolek 4/2024

JAP juhatuse koosolek 4/2024 toimub 27.02.2024 Roosna-Alliku teeninduskeskuses

Juhatuse koosolek 3/2024

JAP juhatuse koosolek 3/2024 toimub 21.02.2024 Roosna-Alliku teeninduskeskuses

Juhatuse koosolek 2/2024

JAP juhatuse koosolek 2/2024 toimus 12.02.2024 Roosna-Alliku teeninduskeskuses

Uus! Juhendamisteenus PRIAs

PRIA juhendamisteenus LEADER projektitoetuse taotlejatele

Kohalike kogukondade arenguks suunatud LEADER toetuste taotlejatel on võimalik 19. veebruarist 8. märtsini kasutada uue teenusena juhendamist, mis aitab kliente taotluse esitamisel ning toob nende võimalused paremini esile. PRIA juhendamisteenus ei ole taotlejatele kohustuslik, kõik vajalikud dokumendid võib kokku panna ka iseseisvalt või kasutada konsulendi abi. Tegemist on hea lisavõimalusega, mis annab taotlejale kindlustunnet.

Juhendamisele pöördumiseks tuleb esmalt broneerida aeg PRIA kodulehe kaudu (teenuse valiku rippmenüüst tuleb valida „LEADER toetuse taotluse täitmise juhendamine“), broneerimine on juba avatud ning palume juhendamisele pöörduda aegsasti. Taotleja saab otsustada, kas soovib juhendamist telefoni teel, veebi teel või silmast silma kohtumise käigus Järvamaa teenindusbüroos Paides. Rohkem teavet leiab PRIA kodulehe infokeskusest.

Kuigi töö taotlustega ja nende hindamisega toimub eeskätt kogukonnakeskselt ning PRIA on loonud taotluste esitamiseks tehnilised võimalused, saab PRIA lisaks pakkuda toetuste huvilistele ka väärtuslikku kõrvalpilku. PRIA töötajatel on ülevaade kogu toetuse taotlemise protsessist ehk elukaarest. Selle väärtusliku teadmise põhjal saab ette näha võimalikke murekohti, millele juhendaja saab kliendi tähelepanu juhtida – koos saab üle vaadata taotlusel esitatavad andmed ning vajalikud dokumendid. Juhendamisteenus on osa PRIA uuest kliendistrateegiast, seega on teenuse kasutajate tagasiside kuldaväärt!

Juhendamisteenuse infograafika.

Jätkuvalt saab nõu küsida ka otse tegevusrühmadelt. MTÜ Järva Arengu Partnerid taotlusvoorude kohta saab infot meie konsultandilt.
Edukat projektide ettevalmistamist ja koostamist!

MTÜde, külade ja kogukondade arengupäevad

16. märts – Teenusdisaini koolitus
30. märts – Külade, kogukondade koolitus oma tegevuste eesmärgistamiseks

Koolitused toimuvad Vao külamajas.

31.08.2023 toimunud Kesk-Eesti Ettevõtluskonverentsil 3.0 räägiti innovatsioonist ja toidust

Innovatsiooni definitsioonina toodi välja OECD lähenemine, mille kohaselt uuendus võib seisneda:

*uudsuses organisatsiooni, ettevõtte jaoks

*uudsuses konkreetsel turul, tööstuses või valdkonnas

*uudses lähenemises kogu maailmas

2023-08 Raplamaa õppereis

17-18.08.2023 toimus Arukad külad LEADER projekti õppekäik Raplamaale

Järva Arengu Partnerid külade ja vabaühenduste eestvedajad käisid Arukad külad koostööprojekti raames tutvumas Raplamaa Partnerluskogu MTÜ piirkonna külade ja vabaühenduste parimate praktikate ja LEADER projektidega tutvumas.
Kiidame vastuvõtjaid huvitava programmi eest, mis andis õppekäigul osalejatele uut hoogu ja vahvaid ideid maaelu edendamisel.
Esimesel päeval külastasime Raplamaa Aasta Küla 2022 Kaerepere alevikku, kes sai paar päeva hiljem Eestimaa Aasta Küla 2023 tiitli. Kaerepere piirkonna elukeskkonna arendamise ja kogukonna ühtekuuluvuse kasvatamist veab eest 2007.a. loodud MTÜ Arendusselts Koduaseme – Kaerepere piirkonna heaks, vahetasime vestlusringis kogemusi Valtu Seltsimajas.
LEADER koostööprojekti „Keskpõrandale kokku“ raames valmis virtuaalne Kaubatee kaart ja Raplamaa toidutootjate ning teenusepakkujate videovisiitkaardid. Rabavaid Raplamaa tooteid saime uudistada Rabav Raplamaa Toode kaupluses http://raplamaatoode.ee/kauplus.
Ettevõtlikud Naised Raplamaal tutvustasid Naiste Ööde Filmifestival NÖFF lugu TaevaniMaani meistrikojas.
Kohila Paberivabriku lugu tutvustas meile MTÜ Kohila Paberivabrik, loodi paari aasta eest eesmärgiga peatada endise Kohila paberivabriku kompleksi lagunemine ning leida hoonele uus kasutusvõimalus.
Tohisool vana mõisa viinavabrikust ehitatud eestimaise džinni pruulimise kojas tutvustati TOHI GIN tegemisi. Rabivere külas rabas meid Raplamaa Aasta Küla 2022 nominent ja MTÜ Rabivere küla oma entusiasmiga. Jääme ootama rabavaid uudiseid Rabivere Reivi kohta.
Õhtul ootas ööbijaid Eestis omalaadne parveküla Vigala jõe kaldal. Parvematkad suures parvemajas tutvustas Raplamaa Partnerluskogu MTÜ tegevjuht Rita Triinu Peussa oma piirkonna tegevusi ning õppekäigul osalejad said üksteisega lähemalt tuttavaks. Kirsika Ilmjärv rääkis Koeru kogukond kogemusi Arukate külade koostööprojektis osalemisest.
Teine päev viis külaedendajad Kabala küla, mis oli Raplamaa Aasta Küla 2022 nominent. Külaelu edendamiseks on loodud MTÜ Kappeli külad, mis pakub kohalikele erinevaid tegevus. Kabala mõisas toimub ka maaliõpe ning näitusel on välja pandud kohalike kunstnike maalid.
Wäega Wärgi pärismusmajas tutvustas end kui aktiivset kogukonna kooskäimise kohta, kus korraldatakse erinevaid koolitusi, käsitööringe ja õpitubasid. Nobedate näppude all valmisid meisterdamistoas “head teod”!
Edasi viis teekond Teenuse Mõisa ja tutvuti Teenuse Naiste Ühenduse ettevõtmiste ja arenguplaanidega, mis said alguse KYSKi arenguhüppe ettevalmistamise projektis osalemisest.
Päeva lõpetas mõnusa energialaengu ja üllatustest tulvil majadega Käru Muuseum, kuhu jäi veel palju uudistamist.

Silva Anspal LEADER elutöö tunnustus 2023

MTÜ Järva Arengu Partnerid endine tegevjuht Silva Anspal pälvis LEADER elutöö tunnustuse

7. – 8. augustil toimus Toosikannul ja Raplamaal LEADER suveseminar 2023, kus kuulutati välja tiitel “LEADER Tegija” ning jagati LEADER elutöö tunnustust.
MTÜ Järva Arengu Partnerid endine tegevjuht Silva Anspal sai LEADER elutöö tunnustuse.

Kõik tunnustuse saajad:

𝗟𝗘𝗔𝗗𝗘𝗥 𝗧𝗲𝗴𝗶𝗷𝗮𝗱 𝟮𝟬𝟮𝟯:
🏆Tiina Ivask – Valgamaa Partnerluskogu tegevjuht
🏆Rafael Milerman – Eesti Leader Liit juhatuse aseesimees

𝗘𝗹𝘂𝘁öö 𝘁𝘂𝗻𝗻𝘂𝘀𝘁𝘂𝘀 𝟮𝟬𝟮𝟯:
🏆Silva Anspal – endine Järva Arengu Partnerid tegevjuht
🏆Jaak Vitsur – endine Raplamaa Partnerluskogu MTÜ tegevjuht
🏆Heiki Vuntus – Mittetulundusühing Arenduskoda tegevjuht
🏆Mercedes Merimaa – endine Pärnu Lahe Partnerluskogu tegevjuht
🏆Arno Kannike – endine MTÜ Põhja-Harju Koostöökogu juhatuse esimees ja liige

Aitäh teie panuse eest LEADER maastikul ja palju õnne kõigile tunnustuse saajatele ja jõudu edaspidisteks ettevõtmisteks!

Meetme 2.2 pingerea avalikustamine viibib

Vabandame, et meetme 2.2 pingerea avalikustamine viibib.

Põhjuseid on kaks:

1) Osalise rahastuse saava taotleja vastus viibib

2) JAP juhatus kinnitas meetme 2.2 mahu suurendamise eelmise perioodi vabanenud vahendite arvelt, kuid e-pria tehniliste probleemide tõttu ei saa rakenduskava muudatust e-prias kinnitada

Kohe kui tehnilised probleemid on kõrvaldatud anname teada.

JAP juhatus suunas meede 2.2 hindamisele

24.04.2023 toimus JAP juhatus, mis suunas meede 2.2 hindamisele. Hindamisele suunati 27 taotlust, üks taotlus võeti tagasi ning üks taotlus ei läinud hindamisele. Hindamine algab 02.05.2023 ja kestab kuni 02.06.2023.

LEADER valdkondlik kohtumine Vao külamajas

21.03.2023 kell 15 toimub Vao külamajas LEADER valdkondlik kohtumine

JAP strateegia ettevalmistaval LEADER valdkondlik kohtumisel vaatame üle uue perioodi meetmelehed, koostööprojektide valdkonnad, plaanitavad tegevused, hindamiskriteeriumid, eelarve jaotuse. Registreeru kuni 18.03 lingil https://lingid.ee/RaMXk

Arukad külad 2 ühisprojekti koolitussari vabaühendustele

18.03.2023, 01.04.2023 ja 15.04.2023 kell 10-15 toimub Arukad külad 2 ühisprojekti koolitussari vabaühendustele

Vajalik eelnev registreering Arukad külad 2 koolitusprogrammi REGISTREERIMINE

MTÜ kommunikatsioon – koolitaja Kaidi Holm. 18.03.2023 

  • Maht: 5 akadeemilist tundi
  • Koht: Valgma külamaja. Peale koolitust Valgma külaseltsi tegemiste tutvustus

MTÜ asjaajamine ja dokumendihaldus – koolitaja Kaidi Holm.  01.04.2023 

  • Maht 5 akadeemilist tundi
  • Koht: Sargvere MES. Peale koolitust Sargvere MESi tegemiste tutvustus

MTÜ raamatupidamine ja maksud – koolitaja Maire Otsus-Carpenter. 15.04.2023 

  • Maht 5 akadeemilist tundi
  • Koht Seliküla Jalgsema külaselts. Peale koolitust Seliküla  Jalgsema külaseltsi tegemiste tutvustus

Sotsiaalfondi (ESF+) valdkondlik kohtumine Prandi külamajas

13.03.2023 kell 15–17 toimus Prandi külamajas Sotsiaalfondi (ESF+) valdkondlik kohtumine

Uue perioodi sotsiaalfondi (ESF+) valdkondlikul kohtumisel vaadati üle ettevalmistatud ESF+ meetmelehe, miniprojektidega toetatavad tegevused, nõuded taotlejale ja sotsiaalfondi taotluste hindamiskriteeriumid.

Toimus meetme 2.2 infotund

Ettevõtluse arengutoetuse meetme infotunni materjalid on järele vaadatavad Taotlemine | JAP (japnet.ee)

Tööd alustas konsultant Merle Aruoja

21.02.2023 alustas tööd konsultant Merle Aruoja

Merle nõustab JAP tegevuspiirkonna ettevõtjatest ja vabaühendutest taotlejaid projektide eelnõustamise ja taotlemise ajal ning teostab projektide tehnilist kontrolli. Projektide teostajad saavad nõu küsida projektide elluviimise kohta ja saavad nõu maksetaotluste koostamisel. Merlega saab ühendust telefonil 5353 4395 või meiliaadressil konsultant@japnet.ee.

MEEDE 2.2 Ettevõtluse arengutoetus

Märtsis avanes kevadvoor JAP piirkonna ettevõtjatele.

Taotlusvoor on e-prias avatud: 22.03.- 31.03.2023 kell 15.00.

Taotluste konsultatsiooniks palume eelnevalt kokkuleppida jap@japnet.ee.

E-infotund toimub 21.02.2023 kell 15.00.
Registreeru siin või aadressil jap@japnet.ee

Taotluste konsultatsioonid toimuvad kuni 21.03.2023.

Täiendav info siin LEADER TAOTLEMINE

MEEDE 1.1.1 Investeeringud piirkonna arenguks – taotluste vastuvõtt on lõppenud. 

2023 Kevadvoor – vabaühendustele ja kohalikele omavalitsustele oli avatud: 01.02-10.02.2023 kell 15.00. Kokku esitati 21 taotlust, millega kokku küsiti toetust 154152,97 eurot. 2023 eelarves on meetme 1.1.1 vahendeid 59 286 eurot.

Meetme 1.1.1 taotluste menetlemise ajakava:13.02.- 03.03.2023 kell 15.00.

Tehniline kontroll kontoris
06.03.2023 Juhatus kinnitab tehnilise kontrolli tulemuse
07.03.- 05.04.2023 Projektide hindamine
10.04.2022 Juhatus (või üldkogu) kinnitab M.1.1.1 pingerea
17.04.2023 Taotlused e-prias
19.04.2023 Meede 1.1.1 projektiteostajate infopäev Zoomis

Paide linna külade mõttekoda

MTÜ Järva Arengu Partnerid ja Paide linna koostöös toimus Paide linna külade esindajatele ja vabaühendustele 17. jaanuaril 2023 kell 17.30 Roosna-Alliku Rahvamajas Paide linna külade mõttekoda.
Paide linna arenduse peaspetsialist Karola Jaanof rääkis Paide linna MTT korrast, 2022.a lõpus läbiviidud küsitluse tulemuste kokkuvõttest ja külade arengust Paide linna arengukavas. Sille Pudel tutvustas LEADER-meetme vabaühenduste taotlusvooru 01.02-10.02.2023 tingimusi ja muude teemade hulgas tuletas Anu Puusepp meelde avalike ürituste korraldamise nõuded. Mõttekoda toimus Arukate külade koostööprojekti raames.

MTÜ Järva Arengu Partnerid juhatuse koosolek 09.01.2023

MTÜ Järva Arengu Partnerid 09.01.2023 juhatuse koosolekul toimusid JAP-i juhatuse esimehe ja aseesimehe valimised. Koosoleku otsusega valiti JAP-i juhatuse esimeheks Toomas Tammik ja aseesimeheks Jaano Rässa.

Toomas Tammik sõnas, et tema eesmärk juhatuse esimehena on liikmetevahelise koostöö suurendamine, JAP-i toetusvõimaluste laiem teavitamine ning võimalusel lisarahastuste leidmine piirkonna arendustegevusteks. Jaano Rässa soov on aseesimehena panustada JAP-i haldussuutlikuse tõstmiseks ning tagada, et LEADER-programmi viiakse JAP-tegevuspiirkonnas ellu kõigi huvitatute jaoks.

Koosolekul tänati JAP-i poolt JAP-i pikaajalist esimeest Aivar Tublit, kes on ametis olnud 9 aastat. Selle ajajooksul on JAP teinud läbi suure arengu ning liikmeskond on palju kasvanud. Aivar Tubli sõnul on JAP tugev organisatsioon ja oluline on ka edaspidi jäkata piirkonnapõhist lähenemist ja tegutseda rohujuure tasandil. Aivar Tubli jätkab juhatuse liikmena.

Juhatuse koosolekul nimetati ametisse uus tegevjuht, kelleks sai JAP-i senine konsultant Sille Pudel. Uue tegevjuhi esimse nelja kuu tegevused on vabaühenduste ning ettevõtjate taotlusvoorude läbiviimine, uue strateegia koostamise lõpule viimine ning käesoleva perioodi lõpetamine. Kuni uue konsultandi leidmiseni täidab Sille Pudel lisaks tegevjuhi ülesannetele ka konsultandi ülesandeid. Juhatus otsustas välja kuulutada konkursi konsultandi leidmiseks.